Бази даних (іноземні)

Directory of Open Access Journals (DOAJ) Каталог журналів відкритого доступу створений за грантами благодійних фондів у 2002 році і підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція).
Збірник журналів відкритого доступу базується на фінансовій моделі, яка передбачає безоплатність доступу до інформаційних ресурсів для користувачів і відповідає Будапештській ініціативі відкритого доступу (Budapest Open Access Initiative). У колекції більше 8 тис. назв журналів. Система є відкритою для розміщення наукових видань, що відповідають опублікованим стандартам системи.
OAPEN (Open Access Publishing in European Networks) Колекція наукових книг з гуманітарних та суспільних дисциплін.
Getty Publications Virtual Library Видання з мистецтва, історії, археології, архітектури та гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн і для завантаження у PDF-форматі.
Academicjournals Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
Elsevier Журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.
Journals4Free Портал академічних журналів відкритого доступу (більше 7 тис.). Пошук за категоріями, мовами або наявністю в базах даних:ScopusPubMedISI Master.
Directory of Open Access Books   (DOAB) Директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.
Electronic Journals Library Колекція електронних академічних журналів. Налічує більше 65 тис. назв, з них у безкоштовному доступі – 29 тис.
Springer journals Повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медицини, соціальних і технічних наук, фізики англійською мовою.
Springer books Книги міжнародного наукового видавництва Springer з медицини, соціальних і технічних наук, фізики англійською мовою.
Versita Open Платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує більше 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам і дослідницьким інститутам.
ABC Chemistry Добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів розділений на 2 частини: перша частина – журнали, повні тексти яких доступні в Інтернеті постійно, а друга – тестовий доступ і журнали, які тимчасово у вільному доступі.
HighWire Press HighWire Прес – репозитарій доступу до підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. Містить більше 1 тис. журналів, більше 2 млн. повнотекстових рецензованих статей у вільному Інтернет-доступі.
Theses Canada Portal Theses Canada Portal – Загальнодоступні канадські дисертації за період 1998-2002 рр.
EZB Elektronische Zeitschriftenbibliothek – електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбургу; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.
Cogprints Cognitive Science EPrint Archive – відкритий репозиторій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія).
NARCIS Архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів і наукових установ Данії. Більшість публікацій доступні в повних текстах.
CiteSeerx Електронна бібліотека по публікацій комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing – ACI), пошуку та аналізу статей.
Google Book Search Світова електронна бібліотека книг.
National Technical Information Service (NTIS) База містить: реферати наукових досліджень, велику кількість німецьких дослідницьких звітів, записи з усіх областей наук, інженерії та технології. Джерела: головним чином звіти федеральних урядових агентств США, винаходи, доступні для ліцензування.
INPADOC Всесвітній покажчик патентів World Patent Index охоплює дані про патентні документи США, Німеччини та інших країн, дозволяє здійснювати пошук патентів будь-якої галузі знань і промисловості.
OpenDOAR Довідник наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу.
RePEc Відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою поширення результатів світових наукових досліджень. Містить посилання на понад 925 тис. статей, 2700 книг більше 16 тис. вчених.
IDEAS База даних з економічних наук університету штату Коннектикут. Містить посилання на понад 300 000 робіт, з них 200 000 – повнотекстові.
E-Books Directory Каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.
EconPapers Колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів (490 тис., з них близько 430 тис.  у вільному доступі), книги (6 тис., з них близько 1,5 тис. у вільному доступі ), програмне забезпечення.
Інтернет-архів Нобелевської премії Все про Нобелівську премію і її лауреатів.
Socionet Науково-освітня соціальна мережа Соционет інтегрує інформацію з багатьох серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.
UNESCO Documents and Publications Бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО з 1945 р. по теперішній час.
United States Patent and Trademark Office Web Patent Database Сайт містить повні тексти та малюнки патентів США, починаючи з 1976 р. по теперішній час. Пошук по БД може бути проведений за номером патенту, ключовими словами назви і реферату, прізвищем та за іншими полями. Підтримується USPTO – Бюро Патентів і Торгових марок США.
US Patent and Trademark Office. Official Gazette Офіційний бюлетень Бюро Патентів і Торгових марок США (з 1964 р. – по теперішній час, безкоштовний пошук і перегляд). Офіційний бюлетень публікується щовівторка для подання патентів, які будуть опубліковані, і торгових марок, які будуть зареєстровані.
STO’s Internet Patent Search System База даних підтримується системою Source Translation & Optimization (STO), яка може бути використана для пошуку по базах даних патентів і торгових марок США усіх років з використанням класифікаційних класів USPTO або за номером патенту. Можливий перегляд рефератів патентів, опублікованих в період 1981-1989рр..
The OpenCourseWare Consortium Освітні ресурси Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT))
Open Educational Resources Відкриті освітні ресурси світу.
World lecture project Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.
VideoLectures.Net Колекція високоякісних відеолекцій світу.
Open Yale Courses Лекції та інші матеріали з гуманітарних дисциплін, суспільних і природних наук.
Harvard University Освітні ресурси Гарвардського університету.
FreeFullPDF.com Пошуковик наукової літератури (актуальна інформація з кращих джерел для інноваційних проектів). Пошук проводиться тільки на відібраних сайтах. Охоплення: більше 80 млн. повнотекстових наукових статей.
DART-Europe Портал відкритого доступу до тез і дисертацій вчених Європейського Союзу. Колекція налічує 324 308 документів з 512-ти університетів 27-ми європейських країн.
Theses Canada Portal Колекція дисертацій канадських вчених. Архів з 1965 року.
DissOnline.de Архів кандидатських, докторських дисертацій, захищених у Німеччині.
ADT (Australiasian Digital Theses Program) Дисертації Австралії.
DiVA Дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26-ти інститутів скандинавських країн EThOS. Electronic Theses Online Service (EThOS) – Сполучене Королівство.
JournalTOCs Discovery Service Сервіс пошуку актуальної наукової інформації. Пошук здійснюється за назвами і змістом авторитетних наукових комерційних журналів і журналів вільного доступу (понад 15 тис. найменувань журналів). JournalTOCs індексує статті відразу, як тільки вони з’являються у мережі.
SciGuide Електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті. Сервіс пошуку якісних наукових ресурсів світового рівня.
Open Knowledge Repository Публікації Світового банку.
Gooru Безкоштовна освітня пошукова система, яка об’єднує веб-ресурси для навчання. Gooru сканує та індексує освітні сайти і представляє їх у різних відповідних категоріях для швидкого пошуку і використання. Є можливість додавати власні матеріали в колекції. Можна використовувати Gooru для пошуку колекцій мультимедійних ресурсів: електронних підручників, відео, ігор та вікторин, створених викладачами.
OA publishing at Nicolaus Copernicus University Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).
Periodica Polytechnica Наукові періодичні видання Будапештського університету технології та економіки.
AIP/APS AIP Publishing повністю некомерційна дочірня БД Американського інституту фізики (AIP). Портфель AIP включає 19 рецензованих журналів, в тому числі журнал прикладної фізики та журнал хімічної фізики.
Emerald БД, що зв’язує дослідження і практику. Ряд цифрових продуктів, портфель майже 300 журналів, понад 2500 книг і більше 450 навчальних програм.
ibuk.pl Електронна бібліотека наукових книг на польській мові
IEEE IEL Електронна бібліотека більш як 3 мільйонів  найбільш цитованих в світі наукових публікацій з електроніки, інформатики, електротехніки
Web of Science Наукометрична, бібліографічно-реферативна БД
Medline Бібліографічна БД, охоплює всі області медицини
Nature Nature – щотижневий, найбільш цитований в світі міжнародний, міждисциплінарний науковий часопис. Доступ до рефератів безкоштовний
MathSciNET Бібліографічно-реферативна БД, створена американським математичним товариством
ScienceDirect ScienceDirect є провідним інформаційним рішенням Elsevier для дослідників. Доступ до 9 мільйонів статей з 2500 перідичних видань
E-books
ScienceDirect
Повнотекстові наукові, технічні і медичні публікації

Перейти до вмісту