• -

8 і 9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


   Цього року Україна відзначає 8-9 травня в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда.

   Історична довідка
   Друга світова війна (01.09.1939–02.09.1945) стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і востаннє було застосовано ядерну зброю, здійснено найтяжчі військові злочини та злочини проти людяності. Унаслідок бойових дій, репресій проти військовополонених і цивільного населення, а також голоду, хвороб та виснаження загинуло від 70 до 80 млн осіб, дві третини з яких – цивільні.

   Український інститут національної пам’яті зазначає: “Друга світова війна стала результатом приходу до влади та змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму, які ставили геополітичні інтереси вище прав, свобод і життя людини. Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі у перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни”.
   З нагоди відзначення пам’ятних дат наукова бібліотека презентує книжково-ілюстративні виставки “Україна у Другій світовій війні” (читальний зал, 7-й поверх) та “Перегортає пам’ять сторінки” (абонемент художньої літератури, 4-й поверх).









Перейти до вмісту