• -

До Дня Європи в Україні. Віртуальна подорож країнами Євросоюзу

   Цьогоріч Україна вперше за двадцять років долучилася до святкування ДНЯ ЄВРОПИ саме 9 травня ‒ одночасно з країнами Європейського Союзу.
   8 травня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний Указ про відзначення цього дня “… з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань…”
   День Європи разом з єдиною валютою (євро), прапором (прапор ЄС) і гімном (“Ода радості” Людвіга ван Бетховена) є СИМВОЛАМИ Європи та Європейського Союзу, а ЛОЗУНГОМ свята ‒ вислів латиною In varietate concordia (“Об’єднані в різноманітті”).
   До святкування Дня Європи в науковій бібліотеці відбулася віртуальна подорож країнами Євросоюзу. На онлайн-захід завітали студенти та викладачі факультету управління, адміністрування та туризму:

● МН-22-1, МН-22-2 (кураторка к.е.н., доцентка кафедри менеджменту та адміністрування Ольга ОСТАПЧУК);
● ГРС-22-1 (кураторка к.е.н., доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Тетяна ТОМАЛЯ);
● ТУР-22-1 (кураторка к.е.н., доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Людмила ГРИГОРЬЄВА);
● ТУР-21-1 (кураторка к.е.н., доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Оксана ГРИНДІЙ);
● УТБКЛ-21-1 (куратор к.е.н., доцентка кафедри економічної теорії, підприємництва та торгівлі Леся БУШОВСЬКА).
   Також на заході були присутні заступник декана з виховної роботи к.е.н, доцентка кафедри менеджменту та адміністрування Людмила КРИМЧАК та завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи д.е.н., професор Ігор ЖУРБА.
   Провела захід завідувачка сектору електронної бібліотеки Оксана ТАЛАНЧУК.

ДОВІДКА
   Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економічної кооперації.
   9 травня 1950 року було підписано документ, який увійшов в історію як “Декларація Шумана”. Декларація пропонувала створити Європейську спільноту вугілля і сталі аби налагодити в Європі спільну координацію та контроль за важкою промисловістю. За задумом Шумана, Франція, Німеччина та інші європейські країни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. Унаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.
   У результаті 18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначається День Європи.

   В читальному залі наукової бібліотеки розгорнуто книжкову виставку “Європу майбутнього будуємо сьогодні”.


Skip to content